Hodowla " Złaja Farmera " zarejestrowana została  w Związku Kynologicznym w Polsce pod nr 3780/Z.

W skład mojej hodowli wchodzą cztery rasy psów :

Airedale Terrier 

reproduktor  DANCER Werus, ur. 04.10.2011r. oraz dwie sunie hodowlane:  Prima KIZBEAL ur. 08.09.2013 r. i

       Są psy o wspaniałej psychice, bardzo odważne i współpracujące. Sprawdza się jako czujny stróż i obrońca. Jest świetnym towarzyszem dziecięcych zabaw. To pies cierpliwy, który nie reaguje agresywnie na dokuczliwe zaczepki. Sprawdzi się jako doskonały pies rodzinny. Dobrze czuje się nawet w miejskim mieszkaniu, pod warunkiem zapewnienia odpowiednich spacerów. W domu jest spokojny i zajmuje mniej miejsca niż niektóre małe, ruchliwe psiaki. Nie linieje ponieważ posiada włosy a nie sierść. Świetny pies dla alergików. Jest to rasa o wielkim potencjale myśliwskim wyklucza nory, naturalny aport, świetny po farbie. Uwielbia wodę, ze względu na to iż posiada gęsty podszerstek, twardy włos doskonale radzi sobie w gęstych zaroślach. Bardzo szybko się uczą a z ułożeniem nie ma żadnych problemów.Są to psy o wyjątkowym zacięciu do tropienia zwierzyny płowej i dzików o niesamowitej odwadze.

Ariedale Terriery w mojej hodowli wykorzystywane są do pracy w miocie, jak również podczas dochodzenia postrzałków. Psy podczas pracy muszą wykazać się ponadprzeciętnymi cechami użytkowymi, wytrzymałością, odwagą i sprawnością fizyczną na co zwracam szczególną uwagę.

 

                                                                                         

Groiffon Bleu de Gascogne

          Nasze psy zostały przywiezione bezpośrednio z Francji z odrębnych niespokrewnionych ze sobą linii polujących typowo dzikarskich. Są to psy rodzinne. Bardzo inteligentne i czułe wobec wszystkich domowników. U nas żyją wśród Airedale Terrier, Łajka Zachodniosyberyjska oraz koni. Łatwe do ułożenia. Psy te są idealne do dochodzenia postrzałków, mamy za sobą tropy 30 godzinne sięgające do 9-12 km., Polowania zbiorowe gdzie psy wykazują się dużą zawziętością przy pracy na dziku i jeleniu. Jest to jedna z niewielu ras która może brać udział w konkursie tropowców (posokowców)
Jest to stara rasa wywodząca się z Pirenei gdzie była potrzeba stworzenia psa niezmordowanego pracoholika, oddanego panu, wytrzymałego z szatą chroniącą od ostrych zarośli i chłodu, twardego do grubego zwierza i opiekuna rodziny.

 

Gascon Saintongeois

W połowie XIX wieku hrabia Joseph de Carayon-Latour chcąc odtworzyć zanikającą rasę psów z Saintonge, skrzyżował ich ostatnich potom-ków z psami rasy Blue de Gascogne, należących do barona de Ruble,tworząc w ten sposób Gascon Saintongeois, powodując tym samym zanik psów z Saintonge.Pies bardzo dobrze zbudowany, sprawiający wrażenie silnego i eleganckiego. Cechy psów francuskich znajdują odbicie w głowie, szacie i ogólnym wrażeniu. Predysponowany do życia w sforze, posiada świetny węch,jest pomysłowy, obdarzony bardzo donośnym głosem.  Charakter: spokojny, stanowczy i czuły ,posłuszny, łatwo wykonujący polecenia. Łagodny pies rodzinny. Potrzebuje dużej ilości ruchu.

 

 

Łajka zachodniosyberyjska


Łajka zachodniosyberyjska to pochodzący z Syberii pies, który zachował swoją pierwotną funkcję myśliwego. Jest twardy, odporny i lojalny – jak ludzie, przy których wyrósł. Słowo „łajka”, które można przetłumaczyć dosłownie jako „szczekacz”, albo „oszczekiwacz”, pochodzi od rosyjskiego „łajat’” – „szczekać”. Podczas polowań rolą tych psów jest tropienie i wypłaszanie zwierzyny. Najpierw gonią ją w milczeniu, a oszczekiwać zaczynają dopiero podczas wystawiania. Psy te wykorzystuje się przede wszystkim do polowania na dziki, rzadziej na kaczki. Łajki z jednej strony są bardzo przywiązane do właściciela, z drugiej zaś dosyć niezależne, ponieważ pracują samodzielnie. Właściciel psa tej rasy nie powinien oczekiwać od łajki bezwzględnego posłuszeństwa.

Aby stać się właścicielem łajki, niekoniecznie trzeba być myśliwym. Należy jednak przygotować się na długie spacery. Łajka zachodniosyberyjska może również biegać przy rowerze lub pracować w zaprzęgu. Nawet jeśli nie jesteś myśliwym, warto, aby twoja łajka zachodniosyberyjska brała udział w konkursach psów myśliwskich. W tym celu nie musisz nawet specjalnie szkolić swojego psa, gdyż w pracy z łajką polega się przede wszystkim na jej wrodzonych umiejętnościach.

 


Elementem etyki łowieckiej jest obowiązek poszukiwania postrzałków. To szczególnie ważne zadanie mogą prawidłowo wykonać w zasadzie tylko psy użytkowe, które dzięki swoim doskonałym, wrodzonym zmysłom potrafią prowadzić myśliwego po tropach ranionego zwierza, a także  odnajdywać martwą zwierzynę.

 Darz Bór !